Podstrona: Adiunkt WMT członkiem Rady Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – Sieci Badawczej Łukasiewicz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2023-12-06 , red.  Andrzej Trytek
Dr inż. Mirosław Surowaniec,

Dr inż. Mirosław Surowaniec, adiunkt Wydziału Mechaniczno-Technologicznego oraz dyrektor Biura Serwisu i Szkoleń Produktowych HSW S.A. w Stalowej Woli, został powołany przez prezesa Andrzeja Dybczyńskiego na członka Rady Przemysłowego Instytutu Motoryzacji – Sieci Badawczej Łukasiewicz w kadencji 2023–2027.

Dr inż. Mirosław Surowaniec jest uznanym specjalistą branży motoryzacyjnej i wojskowej, członkiem stowarzyszeń i organizacji technicznych, rzeczoznawcą i biegłym sądowym oraz tłumaczem tekstów specjalistycznych. Wielokrotnie uczestniczył w szkoleniach i konferencjach przemysłu obronnego organizowanych w całej Europie oraz USA. Odbył kilkumiesięczną praktykę w Wielkiej Brytanii w znanej firmie logistycznej.

Zainteresowania zawodowe łączy z pracą naukową i dydaktyczną na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Realizuje zajęcia z zakresu budowy mobilnych pojazdów specjalnych i specjalizowanych, dronów, układów napędowych, technologii przemysłu obronnego. Studenci bardzo chętnie realizują pod jego opieką prace inżynierskie i magisterskie.

Dr inż. Mirosław Surowaniec uczestniczy w pracach badawczo-rozwojowych realizowanych przez HSW S.A. z Politechniką Rzeszowską oraz innymi ośrodkami badawczymi. Jest członkiem Komitetu Organizacyjnego cyklicznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej „COP potencjałem rozwoju oraz innowacji w konstrukcjach i technologiach specjalnego przeznaczenia", organizowanej przez WMT w Stalowej Woli.