Podstrona: Dr Monika Flejszar stypendystką programu Bekker NAWA / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dr Monika Flejszar stypendystką programu Bekker NAWA

2024-03-01 , red.  Anna Worosz
Dr M. Fejszar,

Dr Monika Flejszar z Katedry Chemii Fizycznej na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej została stypendystką programu Bekker NAWA. W ramach stypendium odbędzie trzymiesięczny staż podoktorski w grupie eksperta w dziedzinie elektrochemii prof. Abdirisaka Ahmeda Isse na Wydziale Nauk Chemicznych Uniwersytetu Padewskiego we Włoszech.

Program Bekker NAWA stanowi wsparcie dla mobilności międzynarodowej doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich w dążeniu do doskonałości naukowej, umożliwiając stypendystom rozwój naukowy w zagranicznych ośrodkach badawczych oraz akademickich na całym świecie.

Spośród 401 wniosków złożonych w ramach Programu im. Mieczysława Bekkera wyłoniono 114 beneficjentów. Wśród nich znalazła się dr Monika Flejszar z grupy badawczej prof. dr hab. inż. Pawła Chmielarza (Chmielarz Research Group). W ramach stypendium badaczka odbędzie trzymiesięczny staż podoktorski w grupie w grupie eksperta w dziedzinie elektrochemii prof. Abdirisaka Ahmeda Isse na Wydziale Nauk Chemicznych Uniwersytetu Padewskiego we Włoszech. W ramach mobilności międzynarodowej dr Monika Flejszar będzie realizować prace eksperymentalne o tematyce „Charakterystyka elektrochemiczna nanowarstw szczotek polimerowych o złożonej architekturze w skali mikro- i mililitrowej”.

Prof. A.A. Isse ma wieloletnie doświadczenie w stosowaniu metod elektrochemicznych do badania problemów chemicznych oraz prowadzenia badań z zakresu chemii elektroorganicznej. Jest autorem 148 artykułów naukowych i posiada h-index równy 49 (wg bazy Scopus, stan na maj 2023). Działalność badawcza jego grupy koncentruje się na elektrochemii molekularnej, z uwzględnieniem elektrosyntezy i elektrokatalizy, a w szczególności na badaniu mechanizmów procesów elektrokatalitycznych, redukcji organicznych halogenków, mechanizmów przenoszenia elektronów oraz elektrochemicznym podejściu do kontrolowanej polimeryzacji rodnikowej, co wiąże się ściśle z tematyką zadań badawczych zaplanowanych przez dr M. Flejszar do realizacji podczas stażu.