Podstrona: Dzień Otwarty w Rzeszów Design Factory w ramach projektu Via Carpatia / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dzień Otwarty w Rzeszów Design Factory w ramach projektu Via Carpatia

2023-12-13 , red.  Katarzyna Ciszewska
Dzień Otwarty w Rzeszów Design Factory w ramach projektu Via Carpatia

Uroczyste otwarcie Rzeszów Design Factory – unikatowego miejsca na mapie Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się 19 grudnia br. o godz. 11:00 w pomieszczeniach dawnego Preinkubatora Akademickiego. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach zadania 8. działania BIZNAK – Rozwijanie i wspieranie aktywności komercjalizacyjnej uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” w obszarze komercjalizacja.

Cel, który przyświecał tej inicjatywie, to budowa nowoczesnej i innowacyjnej uczelni, kreatywnych zespołów młodych naukowców i zaangażowanej kadry akademickiej. Politechnika Rzeszowska od wielu lat kształci inżynierów przyszłości, globalnych innowatorów, którzy współpracują w międzynarodowych zespołach odnoszących sukcesy o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Uczelnia stawia na edukację jutra i edukację innowacyjnych rozwiązań odpowiadającą na potrzeby rynku.

Rzeszów Design Factory stanie się miejscem innowacyjnych, interdyscyplinarnych programów edukacyjnych, wychodzącym naprzeciw potrzebom firm i instytucji w kreatywnym podejmowaniu wyzwań biznesowych. Będzie też wsparciem merytorycznym dla rozwoju projektów badawczych m.in. kół naukowych.

Rzeszów Design Factory zostanie oficjalnie częścią Sugar Network. Prowadzi także negocjacje dotyczące partnerstw z innymi tego typu organizacjami skupiającymi podobne jednostki z całego świata, które zlokalizowane są głównie na uczelniach technicznych oraz w organizacjach badawczych. Jest to kamień milowy w rozwoju Politechniki Rzeszowskiej dający perspektywę realizacji obiecujących i ambitnych projektów przez społeczność akademicką.

Projekt Rzeszów Design Factory został sfinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach zadania zleconego pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”.