Podstrona: III Konferencja Kół Naukowych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

III Konferencja Kół Naukowych

2023-12-18 , red.  Paweł Bełch, Marta Jagiełowicz
III Konferencja Kół Naukowych,

Członkowie i opiekunowie studenckich kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej uczestniczyli w III Konferencji Kół Naukowych. Konferencja odbyła się w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Członkowie kół naukowych zaprezentowali działalność studenckich kół naukowych, następnie wygłosili referaty dotyczące realizowanych badań naukowych. Przedstawione tematy zostaną opublikowane jako rozdziały w recenzowanej monografii naukowej.

O wydarzeniu

W konferencji udział wzięło łącznie 15 kół naukowych z trzech uczelni, które tworzą Politechniczną Sieć Via Carpatia, tj. z Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Białostockiej oraz Politechniki Lubelskiej.

Politechnikę Rzeszowską reprezentowały koła naukowe:

Koordynatorem udziału Politechniki Rzeszowskiej w wydarzeniu był dr inż. Bartosz Trybus, pełnomocnik rektora ds. kół naukowych. Uczestnicy konferencji mieli również możliwość spaceru z przewodnikiem po Białymstoku, udziału w prezentacji laboratoriów Politechniki Białostockiej oraz zwiedzenia Muzeum Pamięci Sybiru.

Politechniczna Sieć Via Carpatia

Celem Politechnicznej Sieci Via Carpatia jest rozwój Regionów Polski Wschodniej i poszerzenie wiedzy z zakresu kształcenia, nauki i komercjalizacji, jak również promocja polskiej nauki jako filaru rozwoju społeczeństwa. Ideą projektu jest stworzenie międzyuczelnianego systemu umożliwiającego wymianę wiedzy i doświadczeń oraz przenikanie się potencjałów wśród studentów. Realizacja zamierzonych celów odbywa się przez integrację osób zrzeszonych w studenckich kołach naukowych. Wymiana doświadczeń może zaprocentować w postaci wspólnych przedsięwzięć w przyszłości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie