Podstrona: Politechniczny piątek / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechniczny piątek

2023-05-24 , red.  Marta Jagiełowicz
Laboratorium Techniki Świetlnej,

W piątkowe popołudnie wszyscy ciekawi nowych technologii mogli wziąć udział w widowiskowych wyścigach i walkach robotów oraz w pokazach dronów. Mieszkańcy Rzeszowa i okolic  mieli również możliwość zwiedzenia interesujących laboratoriów Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Politechniczny piątek” został zorganizowany w ramach wydarzeń towarzyszących Piknikowi Nauki „Eksploracje”.

Oprócz widowiskowych wyścigów i walki robotów uczestnicy wydarzenia mogli również zagłębić się w wirtualnej rzeczywistości oraz wziąć udział w warsztatach robotów Lego zorganizowanych we współpracy z Rzeszowską Grupą IT. Na zwiedzających czekały interesujące laboratoria: Laboratorium Techniki Świetlnej, Laboratorium Wysokich Napięć, Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości, Laboratorium EMC i RFID, Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego, Laboratorium Metrologii Elektrycznej i Elektronicznej

Strefa wystawiennicza

Ponadto w ramach „Politechnicznego piątku” można było odwiedzić strefę wystawienniczą kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej, a w niej zapoznać się z pracami naszych studentów. W strefie wystawienniczej można było porozmawiać z przedstawicielami: Koła Naukowego Legendary Rover Team, Koła Naukowego Euroavia, Koła Naukowego SixSigma, Koła Naukowego Rzeszowska Grupa IT, Koła Naukowego PRz Racing Team, Koła Naukowego MegaVolt.

Piknik Nauki „Eksploracje”

„Politechniczny piątek” został zorganizowany w ramach wydarzeń towarzyszących Piknikowi Nauki „Eksploracje”, który współorganizuje Politechnika Rzeszowska. Jego główna część „Sobota pełna wrażeń” odbyła się 20 maja br. w Rzeszowie, w której wzięli udział również nasi studenci i pracownicy. Na stoiskach piknikowych oraz na scenie głównej odbywały się pokazy naukowe, mikroprelekcje oraz warsztaty poznawcze, jak również udostępniane były interaktywne ekspozycje, urządzenia, instalacje i przyrządy naukowe służące do naukowego poznawania świata. Z pewnością każdy znalazł coś interesującego. Podczas pikniku można było zgłębić wiedzę na temat m.in. fizyki, chemii, biologii, technologii czy ekologii. Na ponad 60 stoiskach zwiedzający mogli porozmawiać z popularyzatorami nauki z całej Polski.